ХМЗ відсвяткував свій 125-річний ювілей

24 Вересня 2012 р.

На Херсонському машинобудівному заводі відбулись урочистості з нагоди 125-річчя. Історія підприємства, яке залишається єдиним виробником складної сільгосптехніки на теренах України, тісно переплелася з історією українського народу. За свою 125-річну історію завод виховав не одне покоління машинобудівників. Підприємство було створене в царській Росії підприємцем Гуревичем, розквітло в Радянському Союзі і сьогодні успішно працює в незалежній Україні, поставляючи сучасні комбайни та жниварки не лише на поля нашої держави, але і закордон.

21 вересня заводчани святкували ювілей свого підприємства в херсонському кіноконцертному залі "Ювілейний". Концертна програма пройшла за участю найкращих творчих колективів Херсонщини. Атмосфера була настільки душевною, що моментами було важко стримати сльози. Було помітно, що не лише колектив підприємства, але і гостей свята переповнювала гордість за Херсонський машинобудівний завод та нашу державу.

Особливим подарунком для машинобудівників стали привітання зі 125-річним ювілеєм від Президентів України Віктора Януковича і Леоніда Кучми.

«Херсонський машинобудівний завод має довгу і багату подіями історію. Були успіхи і поразки, злети і падіння. Завдяки самовідданій праці та мужності колективу наше підприємство вистояло в часи Великої Вітчизняної війни. Незважаючи ні на що ми постійно росли, розвивалися і вдосконалювалися. Тому сьогодні ми просто не маємо права зупинятися. Наше завдання - забезпечення українського аграрія якісною, сучасною та доступною вітчизняною технікою. І ми будемо робити все можливе для досягнення цієї мети," - сказав після привітання Віктор Слободянюк, директор Херсонського машинобудівного заводу.

На урочистостях заступник голови Херсонської ОДА Анатолій Хоменко розповів, що Херсонський машинобудівний завод – це бюджетоутворююче підприємство для всього регіону. «На Херсонмаші сьогодні працює близько 700 робітників, отримуючи стабільну зарплату, - сказав А.Хоменко. - Діяльність заводу пов’язана з роботою близько 200 підприємств в Україні. ХМЗ вносить серйозний вклад в розвиток економіки країни, його внесок складає половину обсягу промисловості області».

Олександр Григорович, директор департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільгоспмашинобудування МінАПК, підкреслив, що в контексті реформ, визначених Президентом України та Урядом, техпереоснащення АПК буде відігравати ключову роль у збільшенні об`ємів випуску сільгосптехніки. І в цьому питанні Херсонському машинобудівному заводу буде відведена важлива роль.

Бурними оваціями заводчани підтримали нагороди заслужених працівників підприємства, які окрім грамот, отримали також грошові премії та пам’ятні подарунки.

«Нині просто необхідно стимулювати втілення програми розвитку комбайнобудування в Україні. Мова йде вже не про окремі підприємства чи галузь, а про продовольчу безпеку країни, імпортозаміщення, нові робочі місця, фінансову підтримку аграріїв, - сказав під час урочистостей голова правління ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" Олександр Олійник. - Я щиро дякую колективу за наполегливу працю та витримку!» - підкреслив голова правління ХМЗ.

Символічно, що 125-річний аграрний сезон комбайни ХМЗ успішно пропрацювали на полях України. І найвищою нагородою звучали херсонським машинобудівникам слова комбайнера Валерія Жабка з Харківщини (ПСП «Вікторія), який за 14 днів за несприятливих погодних умов намолотив 1890 тонн зерна, виборовши перше місце у змаганнях. «Спасибі за хорошу техніку», - подякував харківський комбайнер зі сцени. О.Олійник привітав комбайнера і вручив йому та керівнику ПСП «Вікторія» цінні подарунки.

Привітав заводчан зі 125-річчям і Херсонський міський голова Володимир Сальдо. «Я вам скажу, шановні заводчани, ви дійсно патріоти! Зараз ХМЗ тільки розправляє крила, тому попереду вас чекають нові звершення та досягнення! І дуже приємно, що таке підприємство є в нашому місті!» - проголосив Володимир Сальдо.

Сьогодні на підприємстві успішно втілюються найновітніші технології, що дозволяє ХМЗ залишатися лідером на вітчизняному ринку. А гаслом херсонських машинобудівників стали наступні слова: "Світ не змінюється, змінюємося ми!".

ФОТО

Новини
6 Лютого
4 Грудня 2017 р.
24 Листопада 2017 р.
27 Жовтня 2017 р.
24 Жовтня 2017 р.
Відео